Žalioji oazė virš miesto asfaltoMartin Modern, Singapūras

Singapūre esantį Martin Modern rajoną sudaro parko ir gyvenamųjų pastatų komplekso derinys. Jame stovinčiuose dviejuose bokštuose rasite prabangius gyvenamuosius butus. Nors juose esantys vonios kambariai atrodo gan kuklūs, bet vis vien yra labai prabangūs.

Mitinės būtybės Merliono, turinčio liūto galvą ir žuvies uodegą, karalystėje žmonės gyvena ne tik aukštai, bet ir greta vienas kito. Singapūre, kuriame Merliono fontanas yra laikomas populiaria lankytina vieta, labai trūksta gyvenamojo ploto. Šiame, antrą vietą pagal gyventojų skaičių pasaulyje užimančiame, mieste-valstybėje gyvena apie 5,7 milijonus žmonių. Dauguma jų gyvena daugiaaukščiuose pastatuose, kuriuose yra itin maži butai.

Kai kurie iš šių pastatų yra aukštai į dangų iškilę dangoraižiai, gniaužiantys kvapą savo įspūdinga architektūra. 2021 metais Singapūro panoramą papildė dar du bokštai. Šie du, 30 aukštų gyvenamieji bokštai iškilo Martin Modern rajone. Juos sudaro 450 gyvenamųjų butų, pro kurių langus atsiveria gausiai apželdinto botanikos sodo vaizdas. Šiuos butus suprojektavo ir pastatė nekilnojamojo turto agentūra GuocoLand, kuri yra laikoma viena iš svarbiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Singapūre.

Namas sode

„Slaptieji sodai“ yra dviejų gyvenamųjų bokštų, stovinčių žaliajame Singapūro Martin Modern rajone, viršuje. (©Darren Soh)

Norėdami suprasti Martin Modern rajono architektūrą, turite pažvelgti į šio miesto-valstybės žemėlapį. Tankiai apstatytas miestas tiesiog pulsuoja gyvenimo ritmu, o tradiciniai ir futuristiniai pastatai stovi greta vieni kitų. Viso to viduryje, kuris yra laikomas prestižiškiausia miesto vieta, yra Martin Modern rajonas, kurio žaliuojanti parko tipo teritorija aprūpina tankiai apstatytą miestą deguonies atsargomis.

„Namo sode“ koncepciją sukūrė kraštovaizdžio architektūros įmonė ICN Design International. Ypatinga šios koncepcijos savybe yra laikomas faktas, jog du bokštai, įskaitant jų pamatus, užima tik 20 % visos teritorijos, kurios plotas yra apie 172 000 m². Lankytojams patekus į vidinę parko dalį, juos supusios sostinės grūstys ir triukšmas lieka užmaršty. Čia įvairiame grindų ir pastatų aukštyje yra įrengta net 15 sodų.

Apželdinti stogai

Pastatų žaliąja puošmena yra laikomi apželdinti dviejų bokštų stogai. Šios vietos yra vadinamos „slaptaisiais sodais“. Juose yra įkurtos sodo zonos arba nuošalios pavėsinės. GuocoLand grupės generalinis direktorius Cheng Hsing Yao pabrėžė, jog: „Kalbant apie projektus geriausiuose Singapūro rajonuose, pirkėjai turėtų turėti ne tik daug erdvės, bet ir sodą.“

Daug prabangos mažoje erdvėje

Butuose yra gan aukštos, 4,2 metrus siekiančios lubos. Tuo tarpu, vonios kambariai yra gana kompaktiški. Jų plotai yra nuo 3,5 iki 4,4 m2. Taip yra todėl, kad jie butuose, kurių plotas siekia nuo 70 iki 170 m2, turėtų užimti kuo mažiau vietos, bet išsiskirti kuo didesne prabanga. Juose yra naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos ir yra įrengti Geberit AquaClean Sela WC puodai su apiplovimo funkcija. Minėtieji WC puodai labai tinka vandenį purškiančio Merliono, kuriuo galima žavėtis to paties pavadinimo parke, žemėje.

Informacija

Martin Modern, Singapūras (SG)
• Savininkas: GuocoLand
• Architektas: Yip Yuen Hong, ip:li Architects
• Atidarymas: 2021 m.

Produktai:
Geberit Aquaclean Sela

Nuotraukų galerija