Miesto centras laukinėje gamtojeSaros kultūros centras Šelefteo, Švedijoje

Saros kultūros centras, Kanalgatan 43b, Šelefteo, Švedija
Saros kultūros centras, Kanalgatan 43b, Šelefteo, Švedija
Saros kultūros centras, Kanalgatan 43b, Šelefteo, Švedija

Apie projektą

Apie

Į laukinės Šiaurės gamtos vaizdą puikiai įsiliejęs miesto kultūros centras. Švedijos Šelefteo mieste įsikūręs Saros kultūros centras laikomas puikiu gamtos ir miesto deriniu.

Ar žinote, koks miesto akcentas yra netoli Šiaurės poliaračio? Pačioje Švedijos šiaurėje esančiame Šelefteo mieste 2021 m. rugsėjo mėnesį duris atvėrė daugiaaukštis pastatas. Pakilę į 20-ąjį aukštą, lankytojai gali grožėtis neaprėpiamomis miškų platybėmis ir šalia esančiu Baltijos jūros salynu. Šelefteo miestas garsėja savo laukine, žmogaus rankų dar nepaliesta aplinka, tamsiais žiemos mėnesiais matoma įspūdinga Šiaurės pašvaiste bei netoliese esančiais vaizdingais ežerais ir miškais. Neseniai Šelefteo mieste buvo atidarytas naujas architektūros objektas.

Šiuolaikinio ir tradicinio stiliaus derinys

Saros kultūros centro, pavadinto čia augusios švedų autorės Saros Lidman vardu, kontūrai nuo šiol visad matysis šio miesto horizonte. Šis 80 metrų aukščio 20 aukštų statinys yra laikomas vienu aukščiausių pasaulio medinių pastatų. Šiame centre rasite teatrą, muziejų, meno galeriją, miesto biblioteką ir net modernų 205 kambarių viešbutį su sveikatingumo centru ir keliais restoranais. Pastato statybai buvo naudota vietinių miškų mediena, kurios liekanos buvo perdirbtos į pastatų modulius Bygdsiljum vietovei, esančiai vos už 60 kilometrų nuo Šelefteo miesto. Šiuo pastatu konkursą laimėjusi ir rangos sutartį pasirašiusi projektuotojų bendrovė „White Arkitekter“ pratęsė senas regiono medienos statybos tradicijas.

Medžiagų perdirbimas yra šaunus dalykas!

Tuo pat metu, architektai ir Šelefteo savivaldybė Saros kultūros centrą pateikia kaip tvarumo įgyvendinimo pavyzdį. Be kitų aspektų, ne mažiau svarbus vaidmuo tenka energiją taupiai naudojančioms išmanioms technologijoms. Čia, tolimojoje šiaurėje, saulės šviesa taip pat yra laikoma svarbiu energijos šaltiniu, įskaitant tokius elementus kaip efektyvūs šildymo siurbliai ir baterijos, užtikrinantys kuo atidesnį energijos tvarkymą. Centro interjeras taip pat yra ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas. Saros kultūros centre buvo restauruota ir pakartotinai panaudota daugybė senų baldų, audinių ir medžiagų, pagalbinių priemonių ir jungiamųjų detalių, o kai kurie seni sietynai netgi buvo prikelti naujam gyvenimui.

Autorių teisės © Jonas Westling/Sara Kulturhus ir Daniel Eriksson/Sara Kulturhus