Idealus montavimo aukštis

Vonios kambario elementų montavimo aukštis yra svarbus ir jauniems,ir vyresniems žmonėms

Niekas neerzina labiau, nei per žemai sumontuotas praustuvas. Būtinybė kaskart pasilenkti kiekvieną dieną primena, kad projektuojant vonios kambarį buvo pamirštas svarbus aspektas: montavimo aukštis.

Kokiame aukštyje turėtų būti sumontuotas praustuvas, WC puodas ar veidrodinė spintelė? Atsakymas yra labai paprastas: Tai priklauso nuo aplinkybių. Konkrečiai nuo to, ar esate aukštas, ar žemas, sveikas ar turite motorikos problemų. Mažiausiai rūpesčių žmonėms, kurių ūgis yra maždaug 176 cm. Jiems tinka standartai, nustatantys montavimo aukštį. Tačiau jei esate aukštesnis, 80 cm aukštis praustuvui yra aiškiai per žemas. Standartinis 40 cm WC puodo montavimo aukštis irgi gali būti per žemas. Tada ant WC puodo veikiau tupima, nei sėdima, ir nors tai geriau anatominiu požiūriu, bet sunkiau atsistoti.

Nesant kitokių nurodymų, montuotojai sanitarinius elementus įrengia standartiniame aukštyje. Jei norima, kad įranga būtų sumontuota kituose aukščiuose, tai reikėtų iš anksto aptarti su montavimo įmone arba projektavimo biuru ir dėl to privalomai susitarti. Be to, patartina apie šį susitarimą priminti montuotojams prieš pat pradedant įrengimo darbus.

Standartiniai aukščiai

Visi žmonės yra skirtingi, taigi atitinkamai skiriasi ir idealus montavimo aukštis. Jei nenurodyta kitaip, santechnikai įrengia vonios kambario elementus remdamiesi standartu.

 • Veidrodis arba veidrodinė spintelė
  Tarp 100 cm ir 180 cm. Šiuo atveju aukštis priklauso nuo to, ar veidrodžiu patogiai naudotis turėtų ir žmonės, kurių akių aukštis yra žemiau.
 • Praustuvas
  80 cm (standartinis aukštis); Geberit rekomenduojamas aukštis: 85 cm
 • Drabužių kabliukas
  110 cm
 • WC puodas
  40 cm (standartinis aukštis); Geberit rekomenduojamas aukštis: 45 cm

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje