Aukštoji mada AmstelyjeHAUT Amsterdam

Korte Ouderkerkerdijk 1, Amsterdamas
Korte Ouderkerkerdijk 1, Amsterdamas

Aukščiausias sertifikuoto BREEAM tvarumo lygis, aukščiausias medinis pastatas Nyderlanduose ir patogus gyvenimas Nyderlandų sostinės centre: „HAUT Amsterdam“ apima visus šiuolaikinio gyvenimo aspektus, įgyvendintus pasitelkus „Geberit“ praktinę patirtį.

Apie projektą

Apie

Korte Ouderkerkerdijk 1, Amsterdamas

Ši užduotis buvo ne iš paprasčiausių. Dar 2016 m. Amsterdamo savivaldybė statybos bendrovėms išsiuntė kvietimus dalyvauti konkurse dėl buvusios Amstelkwartier pramoninės zonos žemės sklype vyksiančių statybos darbų projekto. Konkurso tikslas buvo pastatyti architektūriškai stilingą gyvenamąjį pastatą, kuris atitiktų žaliesiems pastatams galiojančius standartus.

Po penkerių metų Amsterdamas gali pagrįstai didžiuotis savo nauju šiuolaikinio ir tvaraus gyvenimo būdo simboliu. 73 metrų aukščio gyvenamasis pastatas šiuo metu yra aukščiausias medinis pastatas Nyderlanduose, pro kurio langus gyventojams atsiveria nepakartojamas vaizdus į Amstelio upę, Stadshaven Amstelkwartier valčių prieplauką ir Somerlust parką.

Miestiečiams

Tačiau Nyderlandų sostinėje stovintis naujas aukštosios mados pastatas „HAUT Amsterdam“ išsiskiria ne tik įspūdingu fasadu ir gražiu kraštovaizdžiu. 21 aukšto gyvenamajame pastate yra įrengti 52 vidutinio brangumo butai. Pastato stabilumą užtikrina ant betoninių pamatų įrengtas betoninis pagrindas, kuris yra itin aktualus Amsterdame stovintiems pastatams, kurių rūsiai yra įrengti požeminio vandens lygyje. Tačiau pagrindinė 2800 m³ tūrio pastato konstrukcija yra pagaminta iš medienos.

Autorių teisės: ©Team V Architecture / Jannes Linders / Topview Luchtfotografie