Vieta pojūčiamsInterviu su BJERG Arkitektur firmos atstovu Carsten Wraae

Geberit iniciatyva surengtame konkurse tarpusavyje varžėsi tarptautinės architektų įmonės, kurių kiekviena pristatė savo 6 m2 ploto vonios kambario dizainą. Šį tarptautinį dizaino konkursą laimėjo danų architektūros įmonė BJERG Arkitektur su projektu „Ramybė“. Projektų vadovas ir architektas Carsten Wraae Jensen gerai žino, kas yra svarbiausia, projektuojant 6 m2 ploto vonios kambarius.

Kartu su savo komanda, sukūrę 6 m2 ploto vonios kambario dizainą pavadinimu „Ramybė“ (žr. nuotraukas), laimėjote tarptautinį Geberit konkursą. Kokie yra jūsų vonios kambario dizaino privalumai?

Mūsų komanda pagrinde buvo orientuota į šios patalpos naudotojo jaučiamą ramybę ir tylą. Medieną rinkomės todėl, kad tai yra natūrali ir emocijas žadinanti medžiaga. Vonios kambarys yra viena iš nedaugelio patalpų, kurioje galime užsidaryti ir pabūti visiškai vieni. Tokioje atpalaiduojančioje atmosferoje jos naudotoja arba naudotojas turėtų jaustis itin patogiai.

Danų architektūros įmonės BJERG Arkitektur atstovai yra įpratę projektuoti nedidelius vonios kambarius. (©Wilfred Gachau)

Kaip jums pavyko visa tai pasiekti?

Stengėmės iškart neturėti pernelyg daug lūkesčių. Ypatingą dėmesį skyrėme ne tik medžiagoms ir jų tekstūrai, bet ir derančiam dizainui. Tam naudojome veidrodį su integruotu apšvietimu. Švaros pojūtis mums buvo ne mažiau svarbus. Todėl rinkomės paprastus, lengvai valomus produktus, kurie atrodytų elegantiškai vien dėl savo tolygių paviršių. Toks mūsų vonios kambario dizainas yra ne tik realiai įgyvendinamas, bet ir įperkamas.

Konkurso užduotis buvo sukurti patrauklų 6 m2 ploto vonios kambario dizainą, atsižvelgiant į šešis pagrindinius reikalavimus. Kas jus paskatino dalyvauti šiame konkurse?

Mes kuriame nemažai dizainų mokykloms, vaikų darželiams ir kitoms socialinėms įstaigoms, kur turime atsižvelgti į daug techninių reikalavimų. Sukurti dizainą šiai 6 m2 ploto patalpai mus paskatino faktas, jog ši užduotis buvo kitokia nei įprastai. Dauguma sakytų, kad 6 m2 plotas yra gan ankštas. Tačiau atsižvelgiant į mūsų architektūrinę praktiką Danijoje, jis yra gan didelis. Kopenhagoje esantys pastatai daug kainuoja, todėl mes esam įpratę projektuoti kur kas mažesnes patalpas.

Koks buvo didžiausias iššūkis ir kaip jį įveikėte?

Sukurti erdvę, kuri tuo pat metu būtų tvari ir praktiška. Nenorėjome naudoti produktų, kurie tik gerai atrodytų. Jie taip pat turėjo būti praktiški. Mūsų idėja buvo sukurti tvarią vietą su dideliu langu į gamtą, kurios vaizdas skatintų svajoti.

Pažvelgę į katalogus arba apsilankę ekspozicijų salėse, dažniausiai matome tik erdvius vonios kambarius. Tačiau realybė dažnai yra kitokia. Daugelio žmonių vonios kambaryje yra mažai vietos. Kokių duotumėte patarimų, kaip mažas erdves paversti praktiškomis ir įdomiomis?

Visų pirma, įėjus į patalpą, į akis neturėtų kristi vonios kambaryje sudėti daiktai. Pabandykite rasti sprendimą, kaip galėtumėte paslėpti kasdienio naudojimo reikmenis. Skirkite vietos, kurioje būtų galima sukurti ramesnę atmosferą. Nepamirškite, kad turėsite palikti laisvos vietos priešais unitazą, dušą ir praustuvą. Šiuos kvadratinius metrus galite apjungti, sumaniai išdėstydami produktus. Taip sutaupysite vietos.

Informacija

Įmonės aprašymas

BJERG Arkitektur yra šeimos narių valdoma, danų architektūros įmonė, įkurta 1987 m. Be trijų biurų Danijoje, jos filialus taip pat galima rasti Osle, Varšuvoje ir Santjage. Daugelį metų, BJERG Arkitektur įmonė savo pagrindinį dėmesį skyrė atsakingai ir tvariai statybai. Nuo 2007 m. BJERG Arkitektur intensyviai dirba su energetiškai renovuojamais, pasyviaisiais ir itin mažai energijos naudojančiais pastatais.
Jie atliko daugybę įvairiausių darbų tiek privačiajame, tiek viešajame sektoriuose. Ši įmonė garsėja dienos užimtumo centrų, mokyklų ir socialinių būstų projektais.

Geberit surengė tarptautinį konkursą, skirtą išrinkti geriausią 6 m2 ploto vonios kambario dizainą. Į galutinį konkurso etapą pateko 6 dizaineriai iš Jungtinės Karalystės, Čekijos Respublikos, Prancūzijos, Danijos, Vokietijos ir Šveicarijos. Galutinis sprendimas, kas geriausiai atitiko naudotojų poreikius, buvo priimtas atsižvelgus į gerai apgalvotą koncepciją ir tinkamą produktų, medžiagų ir spalvų pasirinkimą. Vonios kambariui buvo keliami šeši reikalavimai: švarumas, tinkamumas naudoti, patogumas, erdvė, dizainas ir prieinamumas.

Nuotraukų galerija