Balta – tai spalva, turinti daug veidų

Ar kada nors uždavėte sau klausimą, kodėl balta spalva taip mėgiama vonios kambaryje ir ar pastebėjote, kad ši spalva ne visada atrodo taip pat?

Be kas, stovėjęs prie lentynų su baltos spalvos prekėmis statybos reikmenų parduotuvėje, pastebėjo, kad balta spalva turi daug atspalvių. Yra bent 100 registruotų baltos spalvos tonų. Rinktis galima iš natūralios, poliarinės iki dramblio kaulo baltos spalvos ir, žinoma, tikrai kada nors esate aptikę baltos spalvos pavadinimą „alpin“.

Alpin balta spalva – kas tai?

Alpin balta spalva yra kiek šiltesnio atspalvio balta, skirta specialiai vonios kambariui; ši spalva buvo apibrėžta dar 1987 m. Europos santechnikos keramikos profesinės asociacijos, todėl kartais ji vadinama santechnikos balta spalva. Ji atitinka dabartinę RAL signalinę baltą spalvą ir laikoma labai neutralia. Alpin baltos spalvos paskirtis – sukurti vonios kambaryje daugiau gaivumo, erdvės ir šviesumo. Be to, ši spalva simbolizuoja higieną ir švarą. Visiems baltiems tonams būdinga: Nežymus gelsvas atspalvis patalpai suteikia šilumos ir jaukumo. Šaltesni mėlyni ir pilki atspalviai labiau tinka kurti tiesių linijų, šaltesnį interjerą. Be to, būtina atsižvelgti į tai, kad to paties balto atspalvio skirtingos medžiagos, pvz., plastikas, stiklas, keramika, gali atrodyti kitaip. Tai susiję su regėjimo fiziniais ypatumais.

Kaip mes suvokiame spalvas?

Regėjimui įtaką daro trys veiksniai: šviesos šaltinis, stebimas objektas ir pats stebėtojas, nes mūsų spalvų ir objektų suvokimas yra bendra akių ir smegenų veikla. Be to, tam, kaip suvokiame spalvas, didelės svarbos turi tai, kaip objektas atspindi šviesą. Jeigu šviesa atspindima 100 procentų, mes matome baltą spalvą. Jeigu šviesa visai neatspindima, matome juodą spalvą. Svarbios ir paviršiaus savybės: subraižytas WC dangtis, pavyzdžiui, bus kitokios spalvos, negu nesubraižytas.

Voniose lamai mėgiamos natūralios spalvos

Daugelis vonių dar ir šiandien yra klasikinės baltos spalvos. Panašiai kaip virtuvė, vonios kambarys irgi yra tokia patalpa, kurios įrengimą ir dizainą ilgą laiką kūrė daug žmonių. Tai paaiškina, kodėl dauguma gyvenamojo būsto savininkų linksta rinktis neutralias spalvas. Balta nėra mados tendencijų spalva. Ji tinka prie visko, o jeigu kas nors sugestų, pakaitalą paprastai rasti lengviau, negu mados tendencijų spalvų atveju.

Reikalingas kūrėjo prisilietimas

„Įrengti vieno atspalvio vonios kambarį, kuriame visi daiktai būtų tos pačios baltos spalvos, yra sudėtinga“, teigia baltos spalvos ir medžiagų ekspertas Martin Rohrer iš Geberit. Jis rekomenduoja: „Geriausiai pirkite savo santechnikos keramiką iš to paties gamintojo arba tos pačios vonios serijos – taip išvengsite, pvz., kad praustuvas ir WC būtų skirtingo atspalvio – taip pat žaiskite kontrastais. Prie baltos keramikos derinkite baldus iš medienos ir kitų spalvų. Bet jeigu norisi daug klasikinės baltos spalvos, tuomet rekomenduoju vonios kambaryje naudoti spalvotus aksesuarus ir suteikti vonios kambariui daugiau spalvų – taip sukursite harmoningą vaizdą.“

Vonios kambario produktai

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje