Kova su mikroorganizmais vonioje

Kad viešuosiuose tualetuose gali būti gausu bakterijų – abejonių nekelia. Tačiau savo pačių vonios kambaryje šių nepageidaujamų mikroorganizmų norėtųsi išvengti, tiesa? Atsakymas į šį klausimą toks: ligų sukėlėjai mėgsta buriuotis ir čia. Priežastis dažnai yra ta, kad tvarkant vonios kambarį daugiausia dėmesio skiriama WC puodo ir praustuvo valymui. Bet panikuoti dėl to, kad namuose nepavyksta visiškai atsikratyti mikroorganizmų, tikrai neturi pagrindo. Privačiuose vonios kambariuose nepageidaujamus įnamius kontroliuoti galima taikant paprastas higienos priemones.

Valikliai ir šluostės švarioje vonioje

Patarimai, kad mikroorganizmų vonios kambaryje būtų mažiau

 • Drėgnuose rankų ir kūno rankšluosčiuose bakterijos jaučiasi labai gerai. Todėl reikėtų pasirūpinti, kad rankšluosčiai galėtų išdžiūti laisvai kabėdami, o bent kartą per savaitę juos reikėtų skalbti bent 60 laipsnių temperatūroje.
 • Dantų šepetėliuose taip pat mėgsta kauptis bakterijos, todėl juos reikėtų keisti kas du ar tris mėnesius ir laikyti juos reikia taip, kad šie galėtų gerai išdžiūti.
 • Visada uždarykite WC puodo dangtį. Kiekvieną kartą nuleidus vandenį, ore pasklinda bakterijos, kurios pasiskirsto po visą vonios kambarį.
 • Bakterijos mėgsta drėgmę, todėl vonios kambarį visada reikia gerai vėdinti ir atkreipti dėmesį, kad ventiliacija veiktų tinkamai.
 • Dušo užuolaidose linkę kauptis grybeliai ir pelėsiai. Todėl būtina atkreipti dėmesį, kad nusiprausus po dušu jos iki galo išdžiūtų ir reguliariai atsidurtų skambimo mašinoje. Svarbiausianuolat palaikyti stiklinių slankiojančių dušo sienelių švarą.
 • Negalima pamiršti ir porankių, vandnens nuleidimo mygtukų ir apšvietimo jungiklių.
 • Dušus ir vonias po naudojimo visada sausai iššluostykite, taip mikroorganizmams sunkiau daugintis.
 • Taip pat ir silikoninėse siūlėse laikui bėgant susikaupia daug mikroorganizmų, nors iš pirmo žvilgsnio jos ir atrodo švarios. Todėl siūles reikėtų reguliariai valyti acto valikliu arba karštu vandeniu.
 • Neapleiskite dušo galvutės . Dušo galvutėse greitai susikaupia mikroorganizmų. Todėl prieš pirmą kartą prausiantis po dušu rekomenduojama išskalauti purkštukus karštu vandeniu. Vanduo idealiu atveju turėtų būti 60 laipsnių.
 • Šluostes dažniau skalbkite skalbimo mašinoje aukštoje temperatūroje, be to, turėkite skirtingiems produktams naudojamas šluostes. Pavyzdžiui itin kruopštūs žmonės WC puodui valyti naudoją specialią, kitos spalvos šluostę.
 • Plaukai ir nešvarumai kaupiasi ir vonios kilimėliuose . Rekomenduojama reguliariai iškratyti ir išskalbti.
 • Vonios kempinės, kurias naudojame maudydamiesi vonioje, niekuo nesiskiria nuo virtuvinių kempinių. Todėl reikia dažnai keisti.
 • Taip pat kosmetinius teptukus ir šepetėlius reikia valyti – geriausia reguliariai išplauti šampūnu.

1 dalis. Dėmės vonioje nuo plaukų dažų ir baliklių
2 dalis. Dėmės vonioje nuo higieninių ir vonios valiklių
3 dalis. Dėmės vonioje nuo nagų lako ir nagų lako valiklio
4 dalis. Dėmės vonioje nuo kalkių ir silikatinių apnašų

Vonios kambario produktai

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje