Skausmingas griuvimas

Pavojus nugriūti vonios kambaryje – viską lemia tinkamas medžiagos pasirinkimas

Pasibaigė įtempta Stepono darbo diena. Po jos tikrai verta apibėgti porą ratų. Po sporto pavargęs, bet pasikrovęs endorfinų jis eina maudytis po dušu.

Atsargiai, pavojus paslysti

Telieka greitai išsivalyti dantis ir galima būtų jaukiai leisti vakarą žiūrint televizorių. Bet štai – nespėjęs nė susivokti, jis paslysta ant šlapių plytelėmis išklotų grindų ir nugriūva. Vis dėlto Steponui dar pasisekė. Nugriuvęs jis tik įsitaisė keletą mėlynių. Nors tai tikrai skausminga patirtis, bet galėjo būti ir blogiau, kaip rodo Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje surinkti statistiniai duomenys. Remiantis statistika, griuvimai namų ūkyje yra vieni dažniausių nelaimingų atsitikimų.

Pavojaus sumažinimas

Būtent dušuose pavojus paslysti ant drėgnų paviršių ir nugriūti yra gana didelis. Tačiau pavojų galima sumažinti tinkamai pasirinkus medžiagas arba vieną ar kitą naudingą vonios kambario aksesuarą:

  • Statant namą ar renovuojant vonios kambarį, verta gerai apgalvoti pasirenkamas medžiagas. Ypač atsparios slydimui yra neslidžios plytelės ar dušo paviršiai, pagaminti iš mineralinių medžiagų, tokių kaip Setaplano.
  • Naudojant slidumą mažinančias priemones, slidžių paviršių tekstūra gali tapti ne tokia slidi. Šios priemonės padidina paviršiaus šiurkštumą ir pagerina atsparumą slydimui. Tokias priemones visada turėtų naudoti specialistas.
  • Nors nuo slydimo apsaugantis kilimėliai ar juostos ir nelaimės dizaino apdovanojimų, bet užtikrins norimą stabilumą. Dėl jų siurbtukų nuo slydimo apsaugantys kilimėliai gerai prilimpa prie paviršiaus, tačiau juos vis tiek lengva nuimti. Juos galima lengvai išvalyti ir išdžiovinti, tačiau jie nėra higieniški.
  • Tam, kad išlipę iš dušo šlapiomis kojomis nepaslystumėte ant slidžiomis plytelėmis išklotų grindų, priešais dušą padėkite vonios kambario kilimėlį ar kilpinį rankšluostį ir nusausinkite į jį kojas.

Beje, tas pats taikoma ir vonioms.

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje