Vonios kambarys anuomet ir dabar

Ar praustis po dušu ir jums yra trumpos atostogos? Akimirka, kuri priklauso tik jums, maloni akimirka kūnui ir sielai.

Laikas tik sau. Kur šiandien tokia vieta? Teisingai, vonios kambaryje, po dušu. Kai šiltas vanduo mažais lašeliais varva per odą ir švelni vandens srovė masažuoja galvą, galima atsikvėpti. Po dušo esame ne tik švarūs, bet ir atsipalaidavę. Trumpiau: savo kūne jaučiamės gerai. Bet vanduo ne visada reiškė švarą ir atsipalaidavimą. 17 amžiuje ir 18 amžiaus pradžioje praustis vandeniu buvo tabu, nes buvo laikoma, kad drėgmė sukelia ligas, vos tik susiliečia su oda.

Vaikas žaidžia kubile
Geberit Citterio

Tikras patogumas

Vonios kambarys su dušu šiandien yra įprastas standartas, sakysite? Taip, tiesa – daugelyje pasaulio kampelių taip ir yra. Bet dar 19 amžiaus viduryje kūno švarai palaikyti buvo lankomasi viešosiose prausimosi ir maudynių įstaigose, ir dar mūsų seneliai prisimena tuos laikus, kai šeštadienio vakarais susirinkdavo visa šeima ir visi iš eilės maudydavosi virtuvėje pastatytame kubile. Tik 20 amžiaus viduryje vonia tapo atskira patalpa gyvenamajame būste. Šeštajame dešimtmetyje vonios kambario išvaizda buvo antraeilis dalykas, svarbiausia buvo kasdienės švaros funkcija. Vonios kambariai buvo maži ir svarbiausia buvo saugoti privatumą. Tik 2000 metais vonios kambarys išsivystė į atvirą, erdvią patalpą, be pieno spalvos dušo kabinų ir pertvarų.

Kas gera, tas ir sveika

Šiandien, kai įsigalėjęs kūno kultas, vis daugiau ir daugiau laiko praleidžiame vonios kambaryje ir sukūrėme geros savijautos ir kūno priežiūros ritualus. Pagal vieną visuomenės vartojimo įpročių tyrimą, 41 procentas apklaustųjų teigė, kad vonios kambarys jiems yra svarbi poilsio vieta. 70 procentų atsipalaidavimas buvo labai svarbus. Dabar populiarūs SPA dušai, aromatų programos ir specialūs šviesos efektai, taip pat garso ir pramogų technologijos. Dar vienas šio tyrimo atradimas – 70 procentų vyresnių negu 55 metų žmonių mano: „Kūno priežiūra man yra svarbi sąlyga, kad jausčiausi gerai.“

Akys irgi prausiasi duše

beje, visiems, kurie nori sukurti nepriekaištingą jaukumą vonios kambaryje: dizainas, medžiagos, struktūra patalpoje ir vonios kambario balduose bei tinkamas apšvietimas yra lemiamos reikšmės. Tik kokybiška įranga kartu su asmeniniais kūno priežiūros ritualais sukuria tobulą aplinką gerai savijautai ir vietą, kur atsipalaidavus gimsta kūrybinės idėjos.

Vonios kambario produktai

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje