Geberit Lietuva

Madingas gyvenimas mažuose butuose Cubus130, Frankfurtas prie Maino

Frankfurte stovinčio Cubus130 pastato dizainas yra gan praktiškas, kadangi jame yra palyginti nedaug vietos. Geberit prisidėjo prie šio gyvenamojo pastato, kuriame bus jaučiamos miestietiško gyvenimo tendencijos, įrengimo savo virštinkiniais ir potinkiniais sprendimais.

Maži balkonai, maži vonios kambariai ir mažos virtuvės yra ypač būdingos didmiesčiams, kuriuose trūksta vietos, o vienbučiai namai yra laikomi auksiniu standartu. Čia naujos gyvenamųjų vietų formos yra daugiau nei paklausios. Šią paklausą patenkino Frankfurto Niederrad kvartale stovintis Cubus130 daugiabutis. Nuo 2021 m. kovo mėn. nekilnojamojo turto rinkoje atsirado pasiūlymas apsigyventi buvusiame, 1971 m. statybos studentų bendrabutyje, kurį sudarė 137 maži butai.

Daugumos butų plotas buvo apie 18 m2, nors buvo ir tokių kurių plotai siekė 27–30 m2. 24 butai buvo visiškai pritaikyti žmonėms su negalia. Visi jie yra šiuolaikiški, praktiški ir nebrangūs.

Galų gale, valstybinė aprūpinimo būstais bendrovė Nassauische Heimstätte, kuri įsigijo ir pertvarkė minėtą pastatą, buvo įgaliota sukurti tokius būstus, kurie būtų prieinami įvairioms gyventojų grupėms.

Maža, puiki ir praktiška laikina gyvenamoji vieta, esanti adresu Goldsteinstrasse 130, Frankfurte prie Maino.(©Geberit)
Geberit Selnova WC puodas (©Geberit)
Pramoniniu būdu surinkta Geberit GIS montavimo sistema, skirta visam vandentiekio ir kanalizacijos tinklui, statybos darbų laiką sutrumpino net trimis mėnesiais. (©Geberit).

Pavyzdinis projektas

Cubus130 taip pat yra laikomas Geberit pavyzdiniu projektu. „Pradinis planas buvo visuose butuose įrengti individualias sistemas,“ – teigė bendrovės LIST BiB Bielefeld projektų vadovas Lothar Lühr, kuris buvo atsakingas už šildymo, vėdinimo ir santechnikos sistemų įrengimą. Tuomet Geberit pasiūlė kur kas veiksmingesnį sprendimą – visam vandentiekio ir kanalizacijos tinkle naudoti pramoniniu būdu surinktą potinkinę GIS IV sistema. „Ji mums sutaupė tris mėnesius statybos darbų laiko,“ – džiaugėsi Lothar Lühr. Be to, Geberit mus taip pat įtikino savo sprendimus naudoti kuriant vonios kambarių, kurių mažiausias yra vos 3,69 m2 ploto, dizainą.

Projekto kūrėjams pavyko šį iššūkį įveikti, pasitelkus vietą taupančių Geberit Selnova serijos keraminius santechnikos gaminius. Šios serijos praustuvai yra vos 55 cm pločio. Tačiau tuo pat metu jų aiškios ir nepadailintos formos atitinka šiuolaikines tendencijas

Informacija