Didelės svajonės apie mažą namelįMažų namelių judėjimo pradininkė naudoja Geberit produktus

Vos 24 m2 – tiek ploto pakako Marjolein Jonker namelio statybai. 2022 m. Nyderlandų mažų namelių judėjimo ekspertė pagaliau išpildė savo svajonę turėti mažą namelį. Vonios kambaryje ji pasirinko naudoti kompaktišką Geberit dizainą.

Jei kas nors žino, kaip galima paprastai ir patogiai gyventi mažoje erdvėje, tai užtikrintai išmano Marjolein Jonker. Tai 47 metų amžiaus Nyderlandų mažų namelių judėjimo ambasadorė ir lyderė. Maži nameliai yra nedidelio dydžio, visus privalumus turintys pastatai, kurių naudingasis plotas yra ne didesnis kaip 50 m2 ir kurie palieka minimalų ekologinį pėdsaką. Šių namelių savininkai vadovaujasi itin aiškia filosofija – kuo paprasčiau gyventi mažoje erdvėje, vengiant individualizmo ir vartotojiškumo ir siekiant bendruomeniškumo bei minimalizmo.

Didysis mažojo namelio perkėlimas. 2022 m. (© Chiela van Meerwijk)

„Daigelis“

2022 m. Nyderlandų Olst-Wijhe savivaldybėje pastatytą mažytį svajonių namelį Marjolein Jonker pavadino „Daigeliu“. Šiai olandei pavyko susikurti jaukius namus vos 24 m2 plote, neskaitant pastogėje įrengtos miegamosios dalies.

Namelio, kurį suprojektavo bendrovė Woonpioniers ir pastatė bendrovė Blindwerkt, tikslas yra pastoviai puoselėti tvaraus gyvenimo idėją, naudojant tokias natūralias medžiagas, kaip mediena, kanapių pluoštas ir džiutas, kurios yra nekenksmingos aplinkai, o Marjolein Jonker atveju, energetiškai nepriklausomos.

Nepriklausomybė nuo elektros tinklo

Mažam nameliui labai svarbu palikti nedidelį ekologinį pėdsaką. Viena iš svarbiausių Marjolein Jonker namelio „Daigelio“ savybių yra jo fasadas, kuris buvo pagamintas iš specialios greitai augančių medžių medienos. Ją apdorojus hidrotermiškai, nenaudojant cheminių priedų, gaunama hidrotermiškai apdirbta mediena, kurios galiojimo laikas gali siekti 50 metų. Be to, buvo naudoti natūraliai mažiau tvarūs ir jauni medžiai, kurie sugeria mažiau CO2, nei brandūs medžiai. Taip išsaugomos atogrąžų medienos atsargos. Visą elektros energiją namui tiekia tik saulės baterijos. Nors tai ir susiję su vandentiekiu, tačiau unitaze, skalbimo mašinoje ir sode yra naudojamas lietaus vanduo, kuris yra išgaunamas, naudojant šiuolaikišką lietaus vandens surinkimo sistemą.

4 m2 ploto hamamo stiliaus vonios kambarys

Kaip ir visos kitos patalpos, vonios kambarys yra vos 4 m2 ploto. Namelio interjerui savininkė rinkosi aukštos kokybės produktus ir medžiagas, kurios ilgai tarnaus: „Kadangi man reikia mažiau vietos ir išteklių, galiu rinktis aukštos kokybės produktus ir medžiagas bei prabangų dizainą.

Šią filosofiją atitinka Geberit asortimentas.“ Todėl buvo naudotas pakabinamas WC puodas be vidinio apvado, vandens nuleidimo mygtukas ir kompaktiškas Geberit praustuvas. „Žinau, kad mano naudojami Geberit santechnikos produktai ne tik veiks daug metų, bet ir bus patogūs,“ – tvirtino naujakurė, aiškindama savo pasirinkimą. Kurdama

Informacija