Medžio akcentai vonioje

Medienos vonios kambaryje ilgą laiką buvo vengiama. Įsigalėjusi nuomonė buvo tokia, kad ji greitai pradeda pelyti. Tai keista, nes mediena kaip statybinė medžiaga naudojama jau labai seniai, pvz., laivų statyboje ir langų gamyboje. Tai tokios sritys, kur sąlyčio su vandeniu išvengti neįmanoma. Taip pat daugelyje virtuvių, kur yra daug garų ir purstų, seniai naudojami medienos masyvo baldai.

Po truputį keičiasi nuomonė ir apie medieną vonios kambaryje. Natūrali mediena naudojama grindims, kaip sienų plokštė, ir vonios kambario baldams; tai pat ir ant stalviršio pastatomas praustuvas vis dažniau tvirtinamas ant stalviršio iš gražios masyvo medienos, pastaruoju metu galima įsigyti net medinių vonių ir praustuvų.

Faktas toks: mediena teigiamai veikia patalpos mikroklimatą

Mediena yra gyva medžiaga, o tai reiškia: mediena turi savybę sugerti drėgmę ir vėl ją atiduoti. Tai turi teigiamą ir sveiką poveikį patalpos mikroklimatui. Be to, kai kurios medienos rūšys savo sudėtyje turi daug rūgščių, todėl pasižymi ir antibakteriniu poveikiu. O vonioje, kur svarbu palaikyti higieną, tai tikrai ne pati blogiausia savybė.

Kalbant apie medieną vonios kambaryje, reikia atsižvelgti į tai,

 • kad neapdorotai medienai vonioje nėra vietos. Bet kokią medieną reikėtų apdoroti alyvomis, glazūromis arba dažais, kad negalėtų įsiskverbti drėgmė. Be kita ko, tai taikoma ir veržlėms bei spyruoklėms grindų elementuose ir profiliuotoje medienoje.
 • Čia svarbiausias dalykas – pasirinkti tinkamą medienos rūšį. Reikėtų naudoti „ramias medienos rūšis“, t. y. kietos ir sunkios medienos rūšis, kurios labai atsparios drėgmei. Geriausia prieš įsigyjant pasitarti su specialistu. Kai kurios medienos rūšis galėtų būti graikinis riešutas, vengė, pušis ir beržas.
 • grindis reikia užsandarinti per visą plotą. Svarbu sandarikliu apdirbti ir kraštines siūles.
 • Medienos danga ant sienų visada turėtų būti ventiliuojama, turi būti oro tarpas tarp sienos konstrukcijos ir medienso apdailos.

Profesionalo patarimai

 • Tose zonose, kur daug vandens purstų, geriau vengti kedro, nes ilgai veikiant drėgmei jame atsiranda mėlynasis pelėsis.
 • Ąžuolas taip pat ne visada optimalus sprendimas. Nors ši mediena labai kieta, tačiau naudojant valiklius ant jos greitai atsiranda dėmės.
 • Raudonos medienos, tokios kaip merbau arba jatoba, vonios kambaryje geriau vengti; veikiant drėgmei joje taip pat greitai atsiranda dėmių.
 • Beje: vonioje galima nenaudoti cheminių veikliųjų medžiagų prieš grybelį ir vabzdžius, jeigu laikomasi pirmiau nurodytų taisyklių.

Paprastos priežiūros taisyklės

 • Purslus vonioje geriausia nušluostyti nedelsiant, kad vandens lašeliai apskritai negalėtų įsigerti į medieną.
 • Atkreipkite dėmesį, kad ant medienos nepatektų jokie agresyvūs valikliai.
 • Drėgmė niekada neturėtų įsiskverbti į medieną. Tie, kas naudoja alyvuotą medieną, turėtų reguliariai ją atnaujinti. Taip mediena neišbrinks, liks užsandarinta, be to, prie jos nelips nešvarumai.
 • Galioja ir vonioje: geras vėdinimas yra alfa ir omega.
 • Paprastai pakaks medienos paviršius nušluostyti drėgna šluoste.

Vonios kambario produktai

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje