Įsipareigojimas ekologiškai gaminti laikytis tvarumo

Geberit jau nuo 2007 m. visus savo produktus kuria pagal ekologinio projektavimo principą. Bendrovės tikslas – kurti pridėtinę vertę turinčius ir mažiausiai energijos sunaudojančius produktus vartotojams, aplinkai ir visai visuomenei.

Ekologinio projektavimo principas – iš pat pradžių atsižvelgti į visą produkto gyvavimo ciklą. © Geberit International AG

Eko ratas

Šiuo metu visi kalba apie tvarumą, įskaitant statybos pramonę. Ir ne veltui – 2019 m. Jungtinių Tautų aplinkos programoje (JTAP) buvo paskelbta, kad pastatų sektorius sudaro 38 % viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio. Didelis vandens, elektros energijos ar statybinių medžiagų sunaudojimas yra dar vienas iššūkis kasdieninėje gamyboje, kurį bandome kruopščiai įveikti.

Žvilgsnis į produkto gyvavimo ciklą

Tvarumas jau 30 metų laikomas vienu iš Geberit tikslų. Jo pagrindą sudaro ekologinis projektavimas ir gamyba. Nuo 2007 m. visi produktai yra nuosekliai kuriami ir optimizuojami, laikantis šio principo. Šiuo tikslu siekiame, kad kiekvienas produktas ekologiniu požiūriu būtų geresnis už buvusį.

Ekologinis projektavimas jau seniai apima visus produktų gyvavimo ciklo etapus, pradedant išteklių ir žaliavų pasirinkimu, tiekimo grandine, taupiu energijos naudojimu gamybos ir logistikos srityse, pakuočių skaičiaus mažinimu, ir baigiant patvarumu, pataisomumu, ilgaamžiu atsarginių dalių turėjimu ir Geberit produktų perdirbamumu. Ekologiškai projektuodama, Geberit reikšmingai prisideda prie žaliųjų pastatų statybos ir žiedinės ekonomikos kūrimo.

Patikima architektų ir santechnikos inžinierių partnerė

Vis daugiau Geberit produktų dabar yra atliekamas sertifikuotas, patikrinamas gyvavimo ciklo vertinimas aplinkosauginių gaminio deklaracijų (AGD) forma. Šios deklaracijos yra laikomos svarbiu, tvarumo siekiančių statybos bendrovių ir architektų firmų informacijos šaltiniu. Tuo pat metu Geberit sprendimai padeda taupyti tokius vertingus išteklius, kaip elektra ar vanduo, tiek statybos metu, tiek po jos, naudojant gaminius.

Geberit sprendimus dabar taip pat galima išvysti tvarumu pasižyminčiuose pastatų projektuose.