Kaip užkirsti kelią legionelėms geriamajame vandenyje

Kas yra legionelės?

Legionelės yra bakterijos, kurios gali daugintis geriamajame vandenyje

Legionelės yra bakterijos, kurių tikrai nenorime nešiotis savo kūnuose. Tai yra patogenai, kurie gali sukelti infekcijas, ypač keliantys grėsmę žmonėms, kurių imuninė sistema yra nusilpusi.

Kadangi legionelės dauginasi vamzdžiuose su geriamuoju vandeniu, svarbu stebėti jų buveines ir mūsų geriamojo vandens kokybę.

Kaip legionelės patenka į vandenį?

Legionelės į geriamąjį vandenį patenka per buitinį vandens tiekimą. Žmonėms jos tampa pavojingos tik tada, kai nedideli legionelių kiekiai, randami vamzdžiuose, pradeda smarkiai daugintis. Vandens temperatūra ir sąstingis bei maistinių medžiagų tiekimas geriamajame vandenyje yra lemiami legionelių plitimo veiksniai. Temperatūra nuo 25 iki 50 Celsijaus laipsnių yra puikios sąlygos tokioms bakterijoms daugintis, tačiau tai tampa problema tik tuo atveju, jei vanduo nėra reguliariai keičiamas.

Užsakymo pateikimas įmonei, kuri specializuojasi vandens analizės srityje, yra gera idėja siekiant patikrinti, ar jūsų nuosavybėje galima rasti legionelių.

Legionelių nereikėtų nei bijoti,nei nuvertinti

Legionelės po mikroskopu

Legionelės yra bakterijos, galinčios sukelti ligas. Kai prausiatės duše, jos išplaukia iš dušo galvutės mažyčiais vandens lašeliais. Patogenai patenka į plaučius vandenio pavidalu per kvėpavimo takus. Sveikiems žmonėms legionelės neturėtų sukelti ligos. Tačiau pavojus gali kilti žmonėms su susilpnėjusia imunine sistema.

Kokias ligas sukelia vandenyje randamos legionelės?

Legionelės gali sukelti legioneliozę. Tai sunki plaučių infekcija, kurios simptomai yra greitai pasireiškiantis galvos ir krūtinės skausmas, kosulys, šaltkrėtis ir karščiavimas. Plaučių infekcija dažnai būna sunki ir gali trukti apie keturias savaites. Ilgalaikis ligos poveikis nežinomas.

Ar dažnai pasireiškia legionelių sukeliamos infekcijos?

Daugelyje šalių legionelių sukeltos legioneliozės atvejų užregistruojama mažiau nei du atvejai 100 000 gyventojų pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis. Europos vidurkis yra 1,8 atvejo. Vokietijoje šis rodiklis yra vos 1,7 atvejo 100 000 gyventojų.

Patarimai, kaip geriamajame vandenyje išlaikyti mažą legionelių kiekį

Kovojant su patogenais taikomos šios priemonės:

  • Pasirūpinkite, kad tualetas būtų praplautas maždaug vieną kartą kas 24 valandas. Tai gali užkirsti kelią patogenų plitimui net ir esant palankiai temperatūrai.
  • Nustatykite vandens šildytuvo temperatūrą bent iki 55 °C. Tai reikš, kad vandens šildytuve bakterijos negalės daugintis.
  • Higieninio vandens nuleidimo įrenginio įrengimas yra gera idėja, kurią galima pasitelkti nekilnojamojo turto objektuose, kurie nėra reguliariai naudojami. Šiuos įrenginius galima užprogramuoti taip, kad vamzdžiai būtų reguliariai praplaunami, o vanduo pakeičiamas.
  • Reguliariai valykite praustuvų maišytuvo aeratorius ir dušo galvutę.

Vonios kambario produktai

Skaitykite panašius įrašus

Nuolat atnaujinama informacija

Dušo purkštukai yra potencialūs legionelių šaltiniai

Svarbu – praplaukite praustuvų maišytuvą ir dušo vamzdžius

Daugumoje pastatų WC puodai yra paskutinė santechnikos įranga grandinėje. Jei WC puodas praplaunamas, vanduo taip pat pakeičiamas dušo ir praustuvų maišytuvuose.

Vamzdžiai turi būti praplaunami kas 24–72 valandas siekiant užkirsti kelią legionelių plitimui.

Jei buvote kurį laiką išvykę iš namų, rekomenduojame negerti vandens tiesiai iš praustuvų maišytuvo. Verčiau patartina praplauti visus geriamojo vandens vamzdžius maždaug dvi minutes. Tai visų pirma apima praustuvų maišytuvus ir dušo purkštukus. Venkite būti vonios kambaryje, kai teka vanduo.

Legionelės taip pat gali veistis tiesiogiai naudojimo vietoje. Štai kodėl reikia reguliariai valyti kalkių nuosėdas nuo dušo purkštukų ir praustuvų maišytuvo aeratoriaus – praustuvų maišytuvo purkštukų virtuvėje ir vonios kambaryje.

Švarus geriamasis vanduo

Užtikrinkite geriamojo vandens higieną tinkamai planuodami

Jei susiduriate su legionelių problema, gali būti verta naudoti laikiną higieninį vandens nuleidimo įrenginį, pvz., Geberit HS10 modelio įrenginį. Be didelių pertvarkymo darbų ir be didelių išlaidų, jis gali būti sumontuotas atitinkamoje vamzdžių srityje, kad būtų atkurta geriamojo vandens kokybė.

Nuolatinis higieninis vandens nuleidimo įrenginys rekomenduojamas, kai nekilnojamojo turto objektai nėra reguliariai naudojami. Tai apsaugo nuo pernelyg didelio sąstingio laiko geriamojo vandens vamzdžiuose. Higieninius vandens nuleidimo įrenginius galima įrengti arba WC puodo bakelyje arba išorėje, tinkamame vandens tiekimo sistemos taške. Higieninius vandens nuleidimo įrenginius galima tiesiogiai suprogramuoti gaminyje arba, priklausomai nuo modelio, nustatyti ir valdyti naudojant Geberit Control programą.

Raskite tinkamą sprendimą savo būstui

Legionelės

Reguliariai tikrinkite buitinį vandens filtrą, kad išvengtumėte legionelių

Namų savininkai turėtų pasirūpinti, kad buitinį vandens filtrą reguliariai tikrintų santechnikas. Prireikus, santechnikas gali rekomenduoti pakeisti filtrą.

Nuomininkams paprastai nereikia tuo rūpintis, nes už apžiūrą ir pakeitimą paprastai atsako atsakingas asmuo.

Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą

Vandens temperatūra nuo 25 iki 50 Celsijaus laipsnių yra puikios sąlygos legionelėms daugintis. Bakterijos staiga nustoja daugintis esant 50 laipsnių temperatūrai, o laikas, reikalingas joms padvigubėti, sumažėja esant mažiau nei 25 laipsniams. Ypač vasarą yra didelė rizika, kad šalto vandens vamzdžiai gali įkaisti pavojingoje zonoje.

Pirmieji veiksmai gali būti atlikti reguliuojant vandens šildytuvą. Karšto vandens temperatūros nustatymas į bent 55 °C visada užtikrins, kad bakterijos negalėtų daugintis.

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje