Paprasti būdai taupyti vandenį

Tausus vertingų vandens išteklių vartojimas yra prasmingas ir padeda sutaupyti pinigų. Pirmiausia jis naudingas aplinkai, kadangi vandens energija naudojama geriamajam vandeniui valyti, nuotekoms gabenti ir šalinti.

Vakarų šalių namų ūkiuose daugiau nei pusė vandens suvartojama vonios kambariuose. Todėl tam reikia skirti ypatingą dėmesį. Iki šiol didžiausią taupymo potencialą turi dviejų kiekių nuleidimo funkcija ir WC puodo Stop-and-Go funkcija.

Moteris atsuka vandenį ir bando pajausti vandens srovės stiprumą ir temperatūrą

Vandens taupymas nuleidžiant

Anksčiau nuleidimo procesui prireikdavo maždaug 12 litrų vandens; pradėjus naudoti Stop-and-Go funkciją, o vėliau – dviejų kiekių nuleidimo funkciją, buvo sutaupyta daug vandens. Modelio skaičiavimai rodo, kad visi WC nuleidimo vandens bakeliai su dviejų kiekių nuleidimo funkcija, kurie montuojami nuo 1998 m., palyginti su tradicinėmis vandens nuleidimo sistemomis, leido sutaupyti apie 28 100 mln. kubinių metrų vandens. Vien 2018 m. sutaupyta 2 880 mln. kubinių metrų vandens. Tai daugiau nei pusė visų Vokietijos namų ūkių suvartojamo kiekio per vienerius metus.

Vandens taupymas prasideda nuo mažų dalykų

Be to, kiekvienas, tinkamai elgdamasis, gali sutaupyti nemažai vandens: Pavyzdžiui, prausiantis po dušu suvartojama apie 80 litrų mažiau vandens negu vonioje. Kai muiluojantis vanduo užsukamas arba net ir valantis dantis ar plaunantis rankas vanduo neleidžiamas nuolat be pertraukos, taip pat sutaupoma kažkiek vandens.

Be to, galima sumontuoti vandenį taupančias dušo galvutes su vandens srauto ribotuvu ir taupomąjį srovės reguliatorių, kurie sumažina vandens srautą vandens čiaupe.

Veiksmingai taupyti vandenį vonioje visai nesudėtinga užduotis, tiesiog be tinkamų santechnikos gaminių reikia šiek tiek atidumo.

Žinokite visas naujienas

Keturios nuotraukos, skirtos Geberit Stories

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį dabar ir daugiau nepraleiskite jokių naujienų, įvykių bei jokių patarimų apie vonios kambarį. Žinokite visas naujienas apie naujausiu produktus, svarbius terminus ir apie švarą, vietos taupymą, patogumą, dizainą, patogumą naudoti bei pritaikymą žmonėms su negalia.

Prenumeruoti naujienlaiškį

Kokios norite vonios?

Gerai apgalvota vonia įvykdo daug norų ir reikalavimų. Vis tik kokie jūsų poreikiai? Ar jums svarbus dydis, švara arba dizainas? Ar pirmenybę teikiate naudotojo poreikius atitinkantiems produktams arba dideliam patogumui, kurį, pvz., užtikrina Geberit unitazas su bide AquaClean? O gal jūsų širdžiai mielas universalus dizainas? Nesvarbu, kokie jūsų poreikiai, mes palengvinsim jums kasdienybę savo išmaniais vonios kambariui skirtais sprendimais.

Daugiau vietos vonios kambaryje
Daugiau švaros vonios kambaryje
Daugiau funkcionalaus dizaino vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje
Daugiau patogumo vonios kambaryje žmonėms su negalia
Daugiau naudojimo patogumo vonios kambaryje